Tortilla na słodko z owocami i masłem orzechowym

Dobra! Do roboty!


Co potrzebujesz:

• 1 placek tortilli – jak zrobisz swoją to będzie sztos! Mi nie wychodzą, więc się nie męczę i biorę kupne 🙂
• 20g masła orzechowego 100%
• kawałki ulubionych owoców – widać co wsadziłam
• cynamon

 

Sos:
• 20g jogurtu naturalnego
• 20g dżemu brzoskwiniowego 100% owoców

 

Sposob przygotowania znajdziesz na kolejnych zdjęciach 🙂

 

CAŁOŚĆ: 441 kcal

 

Takie posiłki są rewelacyjne! Do placka można wsadzić w zasadzie wszystko! Genialnie sprawdzi się tu podrasowany twaróg, skyr, serek wiejski (odsącz go). Albo lepsza wersja nutelli – czekoladowy serek kanapkowy Hochland albo Philadelphia (był post). Do tego można sobie dorzucić jakąś posypkę z czekolady, pokruszonych ciasteczek itp. A nawet jak się lubi, to w czym problem dodać sobie chamskiej śmietany w spreju? 🙂

 

Dbasz o podstawy codziennej diety? Dbasz o swoje ciało? Dbasz o ruszanie kończynami? Dbasz o swoją głowę? Jeśli TAK, to BRAWO! A jak próbujesz, to również BRAWO!

 

Jedzenie ma nas odżywiać, a nie stwarzać problemy! Dlatego moim nowym projektem, chcę pokazać, że w swojej codziennej diecie można znaleźć miejsce na wszystko co się lubi. Nie trzeba żyć na sałacie, chia, batatach, szynce z indyka, czy lodach z wody. Można, a nawet TRZEBA jeść totalnie po swojemu :))

 

Nasz organizm nie jest glupi! Migiem Ci to pokaże – wiesz kiedy? Wtedy jak „rzucisz tą całą dietę w kąt, bo już nie dajesz rady, bo tęsknisz za potrawką z kurczaka, czy piwem w piątek”

 

Jako dietetyk tak bardzo staram się odchodzić od tych głupich kanonów diet. Wolę miec z jedzeniem ludzkie stosunki. Normalne. Jem, co lubię, zachowuję umiar, ruszam się i całkiem nieźle to idzie 🙂

 

Powiedz mi proszę, co najbardziej lubisz zjeść sobie na śniadanie, obiad albo kolację? 🍱🥫🥘🍰

#świadomiejeszk

Więcej treści